Magiczne święta z feng shui

Feng shui pomoże stworzyć harmonijną atmosferę podczas świąt Bożego Narodzenia. fot. Fotolia
Niech magiczna atmosfera świąt Bożego Narodzenia zagości w Twoim domu! Feng shui pomoże Ci zbudować ciepłą, rodzinną atmosferę oraz zebrać siły i pozytywną energię na cały następny rok.
/ 06.12.2010 11:24
Feng shui pomoże stworzyć harmonijną atmosferę podczas świąt Bożego Narodzenia. fot. Fotolia

Magię Świat Bożego Narodzenia czujemy na długo przed 24. grudnia. Wszyscy starają się przygotować do tego dnia, dbając o wystrój domu, wnętrza, balkonu i stołu wigilijnego. Kupujemy prezenty najbliższym, pamiętamy o choince, sianku pod obrus, opłatku i wigilijnych potrawach. Ślemy życzenia i pamiętamy o pustym miejscu przy stole dla niespodziewanego gościa. Wspólnie z rodziną śpiewamy kolędy, a o północy wybieramy się na magiczną Pasterkę do kościoła.

Wszystkie nasze starania koncentrują się na jednym celu – chcemy spotkać się z najbliższymi i spędzić z nimi wspaniałe budujące chwile oraz zebrać siły i pozytywna energię na cały następny rok. Wszystko zaczyna się od wieczerzy wigilijnej, której początek wyznacza pierwsza rozbłyskująca na niebie gwiazdka...

Jak stworzyć harmonijną atmosferę?

Jak za pomocą feng shui wzmocnić magię Bożego Narodzenia i roztoczyć ją na całą rodzinę oraz spowodować, żeby dobra aura pozostała do następnych świąt? Po pierwsze i najważniejsze - tylko to, co przygotujemy osobiście (a jeszcze lepiej wraz z członkami rodziny) oraz w co włożymy dużo serca i miłości będzie napełnione naszą dobrą energią. W ten prosty sposób podczas wspólnych świąt podzielimy się nią z najbliższymi, a ona przetrwa aż do następnych świąt Bożego Narodzenia.

Zobacz także: Symbole świąt Bożego Narodzenia

W wieczór wigilijny powinniśmy wziąć sobie do serca powiedzenie: Jaka wigilia taki cały następny rok. Pamiętajmy, więc aby 24. grudnia spędzić w atmosferze życzliwości i miłości. Nie wolno się sprzeczać, kłócić, wykonywać prac, które mogliśmy wykonać wcześniej. Jeśli pierwszą osobą, jaka tego dnia z uśmiechem na twarzy odwiedzi nasz dom, będzie młody mężczyzna, to możemy być pewni, że cały następny rok będzie dla nas szczęśliwy.

Zadbajmy, aby na stole wigilijnym znalazło się 12 potraw symbolizujących 12 miesięcy roku. Potrawy powinny być przygotowane osobiście ze szczególna starannością. Nie kupujmy gotowych potraw, gdyż nie mamy wtedy pewności, jaką energią te dania są napełnione. Podczas wieczerzy każdy biesiadnik powinien chociażby skosztować każdej z nich. Ten zwyczaj zapewni nam obfitość pożywienia na kolejnych 12 miesięcy.

Stół wigilijny powinien być elegancki. Kolorami najczęściej kojarzonymi ze świętami Bożego Narodzenia są czerwień i zieleń. Kolor zielony kojarzony jest ze zdrowiem, narodzinami, energią wzrastającą. W feng shui jest symbolem energii Drzewa. Kolor czerwony to ciepło, empatia, energia witalna i spełnienie życzeń. Zgodnie z feng shui jest symbolem Ognia.

Połączenie koloru zielonego i czerwonego daje bardzo dużo pozytywnej i twórczej energii. W symbolice feng shui Drzewo (zieleń) jest pożywką dla Ognia (czerwień), a efektem połączenia elementu Drzewa i Ognia jest popiół - symbol Ziemi. Ziemia zaś, to symbol stabilizacji, poczucia bezpieczeństwa, które na pewno są pragnieniem każdego z nas i kojarzą się z oparciem w rodzinie.

Kolor zielony to również choinka bożonarodzeniowa, a czerwony to blask świec i gwiazda betlejemska - nieodłączny towarzysz każdych świąt Bożego Narodzenia.

Rytuał na zapewnienie sobie bogactwa

W przeddzień wigilii Bożego Narodzenia, czyli 23. grudnia, napełnijmy ładną miskę czystą wodą i włóżmy do niej wszystkie wartościowe przedmioty z metali szlachetnych, jakie mamy w domu. Oprócz biżuterii powinny być to także monety i inne metalowe przedmioty traktowane przez nas, jako symbol bogactwa.

Zobacz także: Jak przyciągnąć bogactwo do swojego życia?

Przez noc do ranka 24. grudnia woda w misce napełni się energią, która zawarta jest w naszym „bogactwie”. Następnego dnia rano powinniśmy przemyć nią twarz. Ten rytuał zapewni nam przypływ bogactwa w ciągu nadchodzących 12 miesięcy. Zapewniam, że za rok przedmiotów w misce przybędzie!

Choinka według feng shui

W święta każda czynność nabiera mocy rytuału, także ubieranie choinki. Niech na choince zawisną ozdoby-symbole, najlepiej zrobione własnoręcznie:

  • jabłka - symbol zdrowia i urody;
  • orzechy - zawijane w złotko zapewnią dobrobyt i siły witalne;
  • miodowe pierniki - symbol dostatku na przyszły rok (pieczemy je miesiąc przed świętami);
  • opłatek - umacnia miłość, zgodę i harmonię w rodzinie;
  • dzwonki - oznaczają dobre nowiny i radosne wydarzenia w rodzinie;
  • aniołki - to opiekunowie domu;
  • łańcuchy - symbolizują mocne więzy rodzinne;
  • lampki i bombki - maja chronić dom od demonów i ludzkiej nieżyczliwości;
  • gwiazdka na czubku - to pamiątka gwiazdy betlejemskiej oraz znak mający wskazywać drogę powrotną członkom rodziny, będącym poza domem.

Feng shui zaleca też zawieszenie na choince drobnych przedmiotów, np. dzwoneczka, szklanego paciorka, aniołka, które po świętach można umieścić w swoim pokoju na resztę roku. Będą służyć wspomaganiu harmonii, zdrowia i pomyślności, wzmacniając przepływ dobrej energii. Te drobiazgi będą nie tylko ozdobą, ale i talizmanem. Zostaną przecież naładowane szczególną mocą związaną z drzewkiem, w którym gromadzi się cała stworzona przez nas pozytywna energia świąt Bożego Narodzenia.

Pamiętajmy o tych, których już nie ma

Pamiętajmy, że podczas świąt Bożego Narodzenia odwiedzają nasze domy zmarli przodkowie. W tradycji i kulturze Wschodu bardzo dużą wagę przywiązuje się do pamięci o przodkach oraz darzy się ogromnym szacunkiem najstarszych członków rodziny. Dlatego kiedy siadamy na krześle przy stole wigilijnym najpierw powinniśmy obmieść siedzenie krzesła tak, jakbyśmy sprawdzali, czy nikt na nim nie siedzi.

Siadając do stołu należy zachować kolejność zgodną z wiekiem biesiadników. Najpierw siadają najstarsi członkowie rodziny a na końcu dzieci. Podczas wieczerzy nie należy wstawać od stołu (nie dotyczy to osoby, która obsługuje gości). Rozpoczynamy i kończymy wieczerzę modlitwą. Stołu nie uprzątamy do Pasterki, tak, aby przybyłe do naszego domu duchy mogły się posilić.

Zobacz także: Przesądy wigilijne

Niezwykła moc do Trzech Króli

Czas między Pasterką a początkiem Święta Trzech Króli to świetny prognostyk pogody na cały następny rok. To dokładnie 12 dni, z których każdy reprezentuje 1 miesiąc. I tak - 25. grudnia to styczeń, 26. grudnia odpowiada za luty itd. Obserwujmy pogodę w te dni i zapisujmy nasze obserwacje - będziemy wiedzieli, kiedy planować urlop.

Zwyczaje i rytuały związane ze Świętami Bożego Narodzenia można mnożyć. Każdy z nich jest symbolem służącym pielęgnowaniu więzów rodzinnych, dbaniu o zdrowie i zapewnieniu sobie szczęścia i dostatku na kolejny rok. Feng shui to zasady aranżowania przestrzeni życiowej w taki sposób, aby zapewnić sobie szczęście, zdrowie i bogactwo oraz umożliwić swobodny przepływ pozytywnej energii w przestrzeni życiowej człowieka.

Zobacz także: Figurka trójnożnej żaby - jak zapewnić sobie sukces?

Oprócz skomplikowanych zasad i szkół feng shui posługuje się również symboliką, która ma wzmocnić przepływ pozytywnej energii. Każdy kraj, rodzina czy człowiek mają swój system zasad i symboli, który kojarzy z mocą czy tez magią spełnienia najskrytszych pragnień. Feng shui, chociaż pochodzi z dalekich Chin szanuje moc tych rytuałów i zachęca do ich stosowania, jako remedium wspomagającego spełnianie naszych pragnień. Z tego powodu warto pomóc własnemu szczęściu i postarać się wykorzystać magię świąt Bożego Narodzenia. Kolejna taka szansa dopiero za rok!!

Redakcja poleca

REKLAMA