Zalogowany jako: .   Wyloguj się

Dom według stron świata

Zobacz artykuły na temat:żywiołysymbolefeng shui sukcesu
Jedną z ważniejszych zasad feng shui jest ustawienie domu według kierunków świata. Domy powinno sytuować się tak, aby były dostatecznie nasłonecznione.

Nieznane

Z reguły Chińczycy ustawiają swoje domy frontem na południe, po to, by płomienie słońca wpadały do domu i rozgrzewały go. Przyczyną takiego upodobania Chińczyków jest ich położenie geograficzne. W Chinach z północy wieją silne wiatry, ogólnie klimat jest niekorzystny, a południe symbolizuje ciepło. Południe w chińskiej kosmologii znajduje się zawsze na górze.

Mistrzowie należący do szkoły kompasu uważają, że usytuowanie domu i jego drzwi frontowych względem stron świata (kierunków geograficznych) powinno ściśle wynikać z daty urodzenia właściciela domu.

Jak rozmieścić pomieszczenia w domu względem stron świata

  1. Drzwi frontowe (wejściowe) powinny wychodzić na południe.
  2. Najważniejsze pokoje powinny znajdować się od południa.
  3. Kuchnia nie powinna być skierowana na południowy-wschód, tylko na południe.
  4. Kierunek południowy-wschód – tu zaleca się, by przebywali starsi członkowie rodziny.
  5. Sklepy, firmy, biura również powinny być skierowane na południe.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Przepis Beaty Pawlikowskiej: koktajl z awokado, melona i pomarańczy

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 11
dodano: 09:30 2011-06-23 przez: Włodzimierz Buliński (82.197.*.*)
~Abra Makabra napisal(a): Sorry, na energii sie nie znam..ale spedzam duzo czasu w kuchni. Uwielbiam piec i gotowac. Mialam okno kuchennne od południa...mozna było jajko usmażyc na parapecie. Upał i skwar. Dom budowalismy tak, aby kuchnia była na północ. Jezeli wkuchni duzo sie gotuje, piecze..dobrze zeby była chłodna. MOze jestem ignorantka w sferze energii itd ale czasami trzeba patrzeć praktycznie na pewne sprawy
Praktycznie będzie założyć tam klimatyzację ;-)
dodano: 11:16 2011-06-22 przez: ~Abra Makabra (217.113.*.*)
Sorry, na energii sie nie znam..ale spedzam duzo czasu w kuchni. Uwielbiam piec i gotowac. Mialam okno kuchennne od południa...mozna było jajko usmażyc na parapecie. Upał i skwar. Dom budowalismy tak, aby kuchnia była na północ. Jezeli wkuchni duzo sie gotuje, piecze..dobrze zeby była chłodna. MOze jestem ignorantka w sferze energii itd ale czasami trzeba patrzeć praktycznie na pewne sprawy
dodano: 10:07 2009-12-03 przez: ~Ewa (192.168.*.*)
hm...chyba mają Państwo racje.
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter